کُلُ یَوم ٍ عاشوُرا وَ کُلُ أَرض ٍ کربَلا
ساعت ۱۱:۱۸ ‎ب.ظ روز ٢٦ دی ۱۳۸۸ : توسط : منتظران منجی

این کلام را بسیار شنیده ایم  " کُلُ یَوم ٍ عاشوُرا وَ کُلُ  أَرض ٍ کربَلا "

                            چرا هر روز عاشوراست و هر زمینی کربلاست؟!

به اعتقاد من وجهی از این پیام در همان اصول سه گانه تغییر نهفته است....

دانش  و آگاهی به طرق مختلف به ما میرسد وما برای رساندن آن به بینشی درونی نیاز به همراهی عشق  "حسین(علیه السلام) "  داریم.

حسین(علیه السلام)  با باران ِ بهاری ِ عشق اش بذرهای دانش را در مزرعه ِ جان ِ ما بارور میکند تا به ثمره بصیرت برسیم.

وآن زمان که در تب و تاب رفتن یا ماندن هستیم و ترس ها و موانع ، همچون علف هرز، بر سر راهمان سبز میشوند تا نتوانیم ثمره بصیرت را بچینیم ، شهامت ِ عباس(علیه السلام)  به یاریمان می شتابد و این مترسکهای خیالی را رهسپار عدم میکند.

و زمانی که نیش افعی های دور از دیار عشق ، ما را در آستانه افول و سقوط به پرتگاه یزیدیان قرار میدهد ، زینب(سلام الله علیها) صبر و استقامت و استواریش را ، تکیه گاهمان میکند و درگوش جانمان زمزمه میکند 

" برخیز و ادامه بده که تو از تبار حسینی ! "

و اینک ای عزیز !

                        باورکن معجزه عشق و شهامت  و استقامت را......

در گذرگاههای زندگی هرجا احساس کردی راه را گم کرده ای و در کوچه پس کوچه های غفلت سرگردان شده ای حسین (علیه السلام) را به یاری بطلب .

و هر آن زمان که احساس ناتوانی کردی و از ادامه راه بازماندی عباس(علیه السلام) را به خود بخوان.

و در سخت ترین لحظاتی که دستهای پنهان ِ درون و بیرون سعی در به پائین کشاندن تو دارند  ، زینب را ، زینب را  و بازهم زینب(سلام الله علیها)را فریاد بزن.

که به گفته لسان الغیب حافظ شیرازی ؛

" زهرا رسد به فریاد  /  ار خود بسان عباس  /  مولا به بر بخوانید  /  هنگامه شهادت  "

آنوقت فاطمه زهرا(سلام الله علیها) با تمام جمال و جلالش به یاریت می شتابد تا تو را فطم (جدا) کند از هر آنچه نازیبائی است و اتصال دهد به هرآنچه خوبی و زیبایی است.

 در لحظه لحظه زندگی معنوی و مادی ات ، در سفر زیبا و شگفت انگیز زندگیت ، معجزه عشق ِ حقیقی را تجربه کن.

فاطمه (سلام الله علیها) و مولا علی (علیه السلام)را به زندگیت دعوت کن بنام حسنین(علیهما السلام)  وعباس(علیه السلام)  و زینب(سلام الله علیها) !

و بخواه تا تو را در تمام عرصه های زندگی فاطمی مشرب  و علوی مسلک کنند و در پاسخ به ندای شورانگیز  "هَل مِن ناصِر ٍ یَنصُرُنی"  یاری ات دهند و تو را به حسین(علیه السلام) که عصاره تمام زیبائی هاست پیوند دهند.

بی حکمت نیست که امام خمینی (رحمة الله علیه) فرمودند: " ماهرچه داریم از این محرم و صفر داریم."

و باور کن که می توانیم با لطف و یاری حضرت حق و عنایات ویژه حضرت ولی عصر (عجل الله تعالی فرجه الشریف)  و ارشادِ همدلانی دلسوز چون "سید علی خامنه ای(حفظه الله)"  اوج گیریم  و با برانگیختن حقیقت و روح توحید ، ولایت ، عبودیت و انسانیت و ایجاد تحول در همه ابعاد انسانی ، ایران و ایرانیان را دوباره به اوج اقتدار ، خلاقیت ، شکوفایی ، غنا و وحدت برسانیم و در معیت و همراهی ِ مقتدایمان ، عالَم را با نیروی مقتدر ایمان ، اخلاص ، علم و عمل حیاتی باشکوه ببخشیم.

" ما می توانیم " ؛

                          چرا که از نسل سلمان و از تبار عاشورائیان هستیم.

(طهورا)