چند حکایت

 

نامه ای از طرف خداوند رحمان به بنده سراسر تقصیرش:

 

امروز صبح که از خواب بیدار شدی، نگاهت می کردم، امیدوار بودم که با من حرف بزنی، حتی برای چند کلمه، نظرم را بپرسی یا برای اتفاق خوبی که دیروز در زندگی ات افتاد، از من تشکر کنی، اما متوجه شدم که خیلی مشغولی، مشغول انتخاب لباسی که می خواستی بپوشی.

 وقتی داشتی این طرف و آن طرف می دویدی تا حاضر شوی، فکر می کردم چند دقیقه ای وقت داری که روبرویم بایستی و به من بگویی: "سلام"، اما تو خیلی به خودت مشغول بودی!

 یک بار برای مدت یک ربع ساعت کاری نداشتی،  روی یک صندلی نشستی،بعد دیدمت که از جا پریدی، خیال کردم می خواهی چیزی به من بگویی، اما تو به طرف تلفن دویدی و در عوض به دوستت تلفن کردی تا از آخرین شایعات با خبر شوی.

تمام روز با صبوری منتظرت بودم، با آن همه کارهای مختلف گمان می کنم که اصلاً وقت نداشتی با من حرفی بزنی، متوجه شدم قبل از نهار هی دور و برت را نگاه می کنی، شاید چون خجالت می کشیدی، سرت را به سوی من خم نکردی!!!

تو به خانه رفتی و به نظر می رسید که هنوز خیلی کارها برای انجام دادن داری، بعد از انجام دادن چند کار، تلویزیون را روشن کردی، نمی دانم تلویزیون را دوست داری یا نه؟ در آن چیزهای زیادی نشان می دهند و تو هر روز مدت زیادی را جلوی آن می گذرانی، در حالی که درباره هیچ چیز فکر نمی کنی و فقط از برنامه هایش لذت می بری، باز هم صبورانه انتظارت را کشیدم و تو در حالی که تلویزیون را نگاه می کردی، شام خوردی و باز هم با من صحبتی نکردی!!!

موقع خواب، فکر می کنم خیلی خسته بودی، بعد از آن که به اعضای خانواده ات شب به خیر گفتی، به رختخواب رفتی و فوراً به خواب رفتی، نمی دانم که چرا به من شب به خیر نگفتی، اما اشکالی ندارد، آخر مگر صبح به من سلام کردی؟!

هنگامی که به خواب رفتی، صورتت را که خسته تکرار یکنواختی های روزمره بود، را عاشقانه لمس کردم، چقدر مشتاقم که به تو بگویم چطور می توانی زندگی زیباتر و مفیدتر را تجربه کنی...

احتمالاً متوجه نشدی که من همیشه در کنارت و برای کمک به تو آماده ام، من صبورم، بیش از آنچه تو فکرش را می کنی، حتی دلم می خواهد به تو یاد دهم که چطور با دیگران صبور باشی، من آنقدر دوستت دارم که هر روز منتظرت هستم، منتظر یک سر تکان دادن، یک دعا، یک فکر یا گوشه ای از قلبت که به سوی من آید.

 بنده خوبم!! من باز هم سراسر پر از عشق منتظرت خواهم ماند ...به امید آنکه شاید فردا یا فرداها کمی هم به من وقت بدهی و نام مرا زمزمه کنی!

"یا رحمان و یا رحیم.....یا مقلب القلوب.... ثبت قلوبنا علی دینک.....واکفنا یا قاضی الحاجات و یاکافی المهمات ....انک مجیب الدعوات....انک علی کل شیئ قدیر.....برحمتک یا ارحم الراحمین"


یکی از بستگان خدا


شب عید بود و هوا، سرد و برفی.
پسرک، در حالی‌که پاهای برهنه‌اش را روی برف جابه‌جا می‌کرد تا شاید سرمای برف‌های کف پیاده‌رو کم‌تر آزارش بدهد، صورتش را چسبانده بود به شیشه سرد فروشگاه و به داخل نگاه می‌کرد.
در نگاهش چیزی موج می‌زد، انگاری ک
ه با نگاهش، نداشته‌هاش رو از خدا طلب می‌کرد، انگاری با چشم‌هاش آرزو می‌کرد.....
خانمی که قصد ورود به فروشگاه را داشت، کمی مکث کرد و نگاهی به پسرک که محو تماشا بود انداخت و بعد رفت داخل فروشگاه. چند دقیقه بعد، در حالی‌که یک جفت کفش در دستانش بود بیرون آمد...

-آهای، آقا پسر! 

پسرک برگشت و به سمت خانم رفت. چشمانش برق می‌زد .

وقتی آن خانم، کفش‌ها را به ‌او داد.پسرک با چشم‌های خوشحالش و با صدای لرزان پرسید: شما خدا هستید؟ 

-نه پسرم، من تنها یکی از بندگان خدا هستم!

-آهان، مطمئن بودم که حتماً با خدا نسبتی دارید!

منبع : اینترنت

/ 8 نظر / 23 بازدید
سیدمحمدجواد

سلام با مطلب ( ننه علی و علی پرواز دیگری را آغاز نمود ) به روز هستم التماس دعا یاعلی [گل]

جواد اقایی

سلام آيازمينه ساز عاشورا چيزی جز بي بصيرتي و كج فهمي مردم بود؟ نكند بر سر و سينه بزنيم و گريه سر دهيم ولي همچنان در لشگر يزيد و يزيديان زمانه به سر بريم!!! شما کدام طرف هستید؟ کربلا ببینمتان یا علی[گل]

احمدرضا

سلام ممنون که به وبلاگ من آمدید با مطلبی درباره 16 آذر بروز شدم

احمدرضا

ضمنا شما لینک شدید و لطفا لینک بنده رو اصلاح بفرمایید kamarbandha.blogfa.com

آفتابگردان

نه تنها خداوند مهربان بلکه یگانه گل زیبای نرگس هم منتظر سلام روزانه ماست. اما از دل غافل...[ناراحت]

مسعود سوری

عکس ها همیشه انسان را یاد یک چیزی می اندازد که سریعا به ذهن خطور می کند نمی دانم اگرشما عکس امام راببینید چی به ذهنتان می آید؟ ازاین به بعد هروقت عکس امام را می بینم یاد بی شرمی تعدادی می افتم که با بی حیایی دلمان را آتش زدند

سیدمحمدرضا سیدموسوی

جالب بود آفرین احسنت بر حسن انتخاب