کُلُ یَوم ٍ عاشوُرا وَ کُلُ أَرض ٍ کربَلا

این کلام را بسیار شنیده ایم  " کُلُ یَوم ٍ عاشوُرا وَ کُلُ  أَرض ٍ کربَلا "

                            چرا هر روز عاشوراست و هر زمینی کربلاست؟!

به اعتقاد من وجهی از این پیام در همان اصول سه گانه تغییر نهفته است....

دانش  و آگاهی به طرق مختلف به ما میرسد وما برای رساندن آن به بینشی درونی نیاز به همراهی عشق  "حسین(علیه السلام) "  داریم.

حسین(علیه السلام)  با باران ِ بهاری ِ عشق اش بذرهای دانش را در مزرعه ِ جان ِ ما بارور میکند تا به ثمره بصیرت برسیم.

وآن زمان که در تب و تاب رفتن یا ماندن هستیم و ترس ها و موانع ، همچون علف هرز، بر سر راهمان سبز میشوند تا نتوانیم ثمره بصیرت را بچینیم ، شهامت ِ عباس(علیه السلام)  به یاریمان می شتابد و این مترسکهای خیالی را رهسپار عدم میکند.

و زمانی که نیش افعی های دور از دیار عشق ، ما را در آستانه افول و سقوط به پرتگاه یزیدیان قرار میدهد ، زینب(سلام الله علیها) صبر و استقامت و استواریش را ، تکیه گاهمان میکند و درگوش جانمان زمزمه میکند 

" برخیز و ادامه بده که تو از تبار حسینی ! "

و اینک ای عزیز !

                        باورکن معجزه عشق و شهامت  و استقامت را......

در گذرگاههای زندگی هرجا احساس کردی راه را گم کرده ای و در کوچه پس کوچه های غفلت سرگردان شده ای حسین (علیه السلام) را به یاری بطلب .

و هر آن زمان که احساس ناتوانی کردی و از ادامه راه بازماندی عباس(علیه السلام) را به خود بخوان.

و در سخت ترین لحظاتی که دستهای پنهان ِ درون و بیرون سعی در به پائین کشاندن تو دارند  ، زینب را ، زینب را  و بازهم زینب(سلام الله علیها)را فریاد بزن.

که به گفته لسان الغیب حافظ شیرازی ؛

" زهرا رسد به فریاد  /  ار خود بسان عباس  /  مولا به بر بخوانید  /  هنگامه شهادت  "

آنوقت فاطمه زهرا(سلام الله علیها) با تمام جمال و جلالش به یاریت می شتابد تا تو را فطم (جدا) کند از هر آنچه نازیبائی است و اتصال دهد به هرآنچه خوبی و زیبایی است.

 در لحظه لحظه زندگی معنوی و مادی ات ، در سفر زیبا و شگفت انگیز زندگیت ، معجزه عشق ِ حقیقی را تجربه کن.

فاطمه (سلام الله علیها)و مولا علی (علیه السلام)را به زندگیت دعوت کن بنام حسنین(علیهما السلام)  وعباس(علیه السلام)  و زینب(سلام الله علیها) !

و بخواه تا تو را در تمام عرصه های زندگی فاطمی مشرب  و علوی مسلک کنند و در پاسخ به ندای شورانگیز  "هَل مِن ناصِر ٍ یَنصُرُنی"  یاری ات دهند و تو را به حسین(علیه السلام) که عصاره تمام زیبائی هاست پیوند دهند.

بی حکمت نیست که امام خمینی (رحمة الله علیه) فرمودند: " ماهرچه داریم از این محرم و صفر داریم."

و باور کن که می توانیم با لطف و یاری حضرت حق و عنایات ویژه حضرت ولی عصر (عجل الله تعالی فرجه الشریف)  و ارشادِ همدلانی دلسوز چون "سید علی خامنه ای(حفظه الله)"  اوج گیریم  و با برانگیختن حقیقت و روح توحید ، ولایت ، عبودیت و انسانیت و ایجاد تحول در همه ابعاد انسانی ، ایران و ایرانیان را دوباره به اوج اقتدار ، خلاقیت ، شکوفایی ، غنا و وحدت برسانیم و در معیت و همراهی ِ مقتدایمان ، عالَم را با نیروی مقتدر ایمان ، اخلاص ، علم و عمل حیاتی باشکوه ببخشیم.

" ما می توانیم " ؛

                          چرا که از نسل سلمان و از تبار عاشورائیان هستیم.

(طهورا)

/ 52 نظر / 18 بازدید
نمایش نظرات قبلی
فاطی

10 تا شاخه گل رو بگير جلو آينه حالا بشمر. ديدي 11 تا هستن. آخه خودتم گلي. [گل][گل][گل][گل][گل][گل] [گل][گل][گل][گل][گل][گل] [گل][گل][گل][گل][گل][گل] [گل][گل][گل][گل][گل][گل] [گل][گل][گل][گل][گل][گل] [گل][گل][گل][گل][گل][گل]

جاوید

سلام هم اسمی برای آزاد اندیشی از شما دعوت می کنم تشریف بیارین

فاطی

سلام گلم..... 11 ایده اشتباه برای ازدواج..... آپیدم و خوشحال میشم بیای. منتظر نظرات ارزشمندت هستم. [گل][گل][گل][گل]

سیدمحمدرضا سیدموسوی

شعری که به نقل از حضرت حافظ شیرازی آوردید زیبا بودید لیکن اصل شعر چیز دیگری است: عشقت رسدبه فریاد ارخودبسان حافظ قرآن زبر بخوانی در چارده روایت .....را میگویم. ضمنا دعوتتان میکنم تا به بلاگ نو ظهور یاران طریقت از دوست عزیزم برادر غدیر پور گام نهید ... بیا تا گام نهیم در راه دوست برای دوست. "عطش وصال" ... http://atashevesal.mihanblog.com/

خادم الزهرا (داوود)

و آن دمی که مختار با شعار یالثارات الحسین قیام کرد... اعدام سران جنایتکار روز واقعه.... عـمـر بـن سـعد ، شـمـر بـن ذى الجـوشن ، بـجـدل بن سلیم ، خـولى بـن یـزیـد اصـبـحـى ،سنان بن انس ،حكیم بن طفیل ، عبیدالله بن زیاد ، حـرمـله کا هلی ، زیـد بـن رقـاد.... ................................................................................... ابوالمجاهدین : از آن جا که حسین (ع)‌ الهام بخش مجاهدین و شهدا است و کربلایش محل رجوع مجاهدین و شیفتگان طریق هدایت است .... ................................................................................... امیر المؤمنین (ع) نگاهی بر حسین (ع) کرده ، فرمود : ای اشک و گریه اهل ایمان ، ای سرمشق و عبرت ایمانیان .... عرض کرد : پدر جان ! من ؟ فرمود : بلی ای نور دیده زهرا.... ................................................................................... اللهمَ العَنْ اولَ ظالمٍ ظلمَ حَقَ محمدِ و آل محمد و آخرَ تابعٍ لهُ عَلی ذلك، اللهمَ العَنْ العِصابَةَ التی جاهدتِ الحسین و شایَعت و بایَعت و تابَعت عَلی قَتلهِ... اللهمَ العَن جَمیعا.... اللهم عجل في فرج مولا

133

سلام لذت انتظار کمتر از دیدن یار نیست ولی ای کاش راست بگوییم اللهم عجل لولیک الفرج یا علی ........................... هی ۱۳۳ به کجا چنین شتابان خوب فیلم بازی میکنی ... با تو هستم ۱۳۳ آره فقط باخودم هستم ... وای بر من و وای بر امثال من ... ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ نوشته ای متفاوت از 133 بیا نظر بده s133.blogfa.com

حسن

سلام بزرگوار. خط کش ما ولایت است منظر حضورتان هستم. موفق باشید. [گل]