امام‌خمینی(ره): قدس روز تمایز منافقین و متعهدین

متن بخشی از سخنان حضرت امام خمینی (ره) پایه گذار نظام جمهوری اسلامی ایران در روز 25 مرداد 1358


«روز قدس» یک روز جهانی است. روزی نیست که فقط اختصاص به قدس داشته باشد. روز مقابلة مستضعفین با مستکبرین است. روز مقابلة ملتهایی است که در زیر فشار ظلم ‌آمریکا و غیر امریکا بودند، در مقابل ابرقدرتهاست. روزی است که باید مستضعفین مجهز بشوند در مقابل مستکبرین، و دماغ مستکبرین را به خاک بمالند. روزی است که بین منافقین و متعهدین امتیاز خواهد شد. متعهدین این روز را روز قدس می‌دانند، و عمل می‌کنند به آنچه باید بکنند. و منافقین ـ آنهایی که با ابرقدرتها در زیر پرده آشنایی دارند و با اسرائیل دوستی ـ در این روز بی‌تفاوت هستند، یا ملتها را نمی‌گذارند که تظاهر کنند.
روز قدس روزی است که باید سرنوشت ملتهای مستضعف معلوم شود، باید ملتهای مستضعف اعلام وجود بکنند در مقابل مستکبرین. باید همانطور که ایران قیام کرد و دماغ مستکبرین را به خاک مالید و خواهد مالید،‌ تمام ملتها قیام کنند و این جرثومه‌های فساد را به زباله‌دانها بریزند. روز قدس روزی است که باید این دنباله‌روهای رژیم سابق در ایران، و آن توطئه‌چینهای رژیم فاسد و ابرقدرتها در سایر جاها خصوصاً در لبنان، تکلیف خودشان را بدانند. روزی است که باید همت کنید و همت کنیم که قدس را نجات بدهیم؛ و برادران لبنانی را از این فشارها نجات بدهیم. روزی است که باید تمام مستضعفین را از چنگال مستکبرین بیرون بیاوریم. روزی است که باید جامعة مسلمین همه اظهار وجود بکنند و هشدار بدهند به ابرقدرتها و به این تفاله‌هایی که مانده است از آنها ـ چه در ایران و چه در سایر جاها.
روز قدس، روزی است که باید به این روشنفکرانی که در زیر پرده با آمریکا و عمال امریکا روابط دارند هشدار داد. هشدار به اینکه اگر از فضولی دست برندارید، سرکوب خواهید شد! ما به آنها مهلت دادیم و با ‌آنها با ملایمت رفتار کردیم که شاید دست از شیطنت بردارند و اگر دست برندارند، کلمة آخر را خواهیم گفت و خواهیم به آنها فهماند که دیگر رژیم سابق قابل برگشتن نیست و دیگر امریکا نمی‌تواند به اینجا حکومت کند، و دیگر سایر ابرقدرتها نمی‌توانند در این مملکت حکومت کنند. روز قدس روزی است که باید به همة ابرقدرتها هشدار داد که باید دست خود را از روی مستضعفین بردارید و سر جای خود بنشینید.

طهورا

 

/ 5 نظر / 17 بازدید
کفشدوزک

سلام دوست عزیز ممنون که به من سر زدی و ممنون که لینکم کردی من باید شما رو بشناسم؟ یا یه دوست جدید هستید؟

طهورا

سلام یه دوست جدید یا یک دوست قدیمی که از ازل در عالم ذر با هم آشنا بودیم و هم پیمان که یکدیگر را در راه رشد و تعالی یاری دهیم تا ابدیت.............

صبا

جعه همه با هم يك صدا: مرگ بر اسرائيـــل

پارسا

الله اکبر خامنه ای رهبر مرگ بر ضد ولایت فقیه مرگ بر امریکا مرگ بر اسرائیل مرگ بر منافقین خائن مرگ بر اسرائیل

سرای اندیشه

بسم الله الرحمن الرحیم با عرض سلام خدمت دوست گرامی ام . همانطور که منعکس فرموده اید روز قدس تعلق به همه عالم اسلام دارد . کاش برخی از دوستان داخلی به جای اعتماد به اشتراکات حد اقلی با دیگران به اشتراک حد اکثری با خودمان فکر می کردند و کاش برخی دیگر از دوستان نیز به جای تکیه بر اختلافات حد اکثریشان با معترضین به اشتراکات حد اقلی با آنها می پرداختند تا جایی برای آنان که نه چشم دیدن اقل ما را دارند و نه چشم دیدن اکثر ما باز نمی شد . هنوز هم دیر نیست . یا حق .[گل]