بیانیه موسوی همان خطبه هاشمی است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس وشورای اسلامی تاکید کرد: محتوای بیانیه جدید موسوی با پیشنهادهای هاشمی رفسنجانی در نماز جمعه بعد از انتخابات، یکی است.

"فاطمه آلیا" در گفت وگو با ایرنا، افزود: فضای حاکم بر بیانیه موسوی اگر چه نوعی عقب نشینی و مظلوم نمایی را نشان می دهد، اما در محتوا و عمق آن نه تنها وی از حرمت شکنی ها که باعث خشم و ناراحتی امت بزرگ ایران شده بود تبری نجست و اعلام بیزاری و محکومیت نکرد، بلکه تلویحا مسئولیت آن را به عهده گرفت و حرمت شکنان را طرفداران خود و با تعبیری عزاداران حسینی نامید.

آلیا افزود: مضاف براین در سراسر بیانیه عبارت و یا نکته ای مشاهده نمی شود که دلجویی از ملت باشد زیرا پیام جهانی ملت ما در راهپیمایی میلیونی تاکید بر اصل ولایت فقیه و حمایت از رهبر معظم انقلاب بود.

وی اظهار داشت: ادب حکم می کرد که موسوی کمی به خود آید و متنبه شده باشد و تبعیت و اطاعت خود را از مقام شامخ ولایت فقیه در پیشگاه ملت اعلام کند تا شاید زمینه بخشش از طرف ملت بیشتر فراهم گردد.

آلیا اظهار داشت: نکته دیگر این است که موسوی کیست که برای ملت و مجلس و قوه قضاییه تعیین تکلیف کند و شرط قرار دهد و بعد از اینهمه مدیریت فتنه به خود اجازه بیان مطالبات دهد.

وی اظهار داشت: اگر چه موسوی از آمریکا و انگلیس اعلام برائت کرده اما به خود نیامده که عملکرد و موضع گیری و 16 بیانیه گذشته وی زمینه گستاخی دولتمردان آمریکایی و انگلیسی و فرانسوی علیه ملت ایران را داد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: لازم نبود موسوی برای آنان کارت تبریک بفرستد، 16 بیانیه گذشته وی حاکی از چراغ قرمز های فراوان بود که اتفاقا آن ها پاسخ این چراغ قرمز ها را با تبریک ها و حمایت های آشکار و پنهان خود می دادند.

آلیا در ادامه بیان کرد: محتوای بیانیه جدید موسوی هم مطلب جدیدی نیست، در واقع تغییر عباراتی است که قبلا توسط هاشمی و دیگر همفکران آن ها اعلام شده بود، محتوا یکی است و هیچ کدام از آن را ملت بزرگ ایران قبول ندارد بلکه خواسته ملت ایران که بارها حضوری و مکاتبه ای به نمایندگان خود در مجلس ابراز داشته اند این است که بر اساس عدالت و احکام اسلامی سران فتنه و عوامل آشوب و اغتشاش محاکمه شوند.

وی گفت: بعد از محاکمه، آنجا کرم و بزرگواری ملت است که میزان بخشش خود را نسبت به مجازات مجرمین درخواست نماید.

آلیا با اشاره به اینکه ملت و کشور ما در این فتنه خسارت زیادی دیده است، گفت: عملکرد و موضع گیری موسوی و طرفداران او باعث شد که منافقین و فرقه های ضاله و ضد انقلاب خارج کشور و سلطنت طلبان، تصور جسارت و توهین به ملت ایران را در مخیله خود بپرورانند و بخشی از آن را خائنانه و جنایت کارانه در روز عاشورا اعمال کنند و همان سنگ پرانی که یزیدیان در نماز جمعه عاشورای سال 61 هجری نسبت به اباعبدالله الحسین (ع) انجام داده است دوباره در عاشورای 88 نسبت به نمازگزاران تکرار شود.

وی تاکید کرد: متاسفانه بعضی از خواص با سطحی نگری و بدون توجه به مطالبات ملت و رهبری نسبت به این بیانیه امیدوار شده اند و آن را روزنه قابل توجهی عنوان کرده اند غافل از اینکه همه باید مطیع رهبر باشند و هر نوع وحدت و رفع دغدغه ها در چارچوب فرمایشات مقام معظم رهبری و اصل رکین و مترقی ولایت فقیه شدنی است.

آلیا افزود: تا موسوی و همفکران و حامیان و جمعی از خواص در خصوص تعرض به اصل ولایت فقیه موضع شفاف و صریح اعلام نکنند این گونه بیانیه ها به جز خدعه، نیرنگ و قرآن بر سر نیزه گرفتن و در پناه قانون اساسی به فریب ادامه دادن چیز جدیدی نیست.

 

تکمیلی
اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان طی نامه‌ سرگشاده‌ای خطاب به رضایی یادآور شد: به گمانم کم‌کم باید خود را عادت دهیم که جز از اندکی انگشت‌شمار، از سایر خواص انتظار مواضعی درخور و منطقی نداشته باشیم.

منبع :http://iusnews.ir/news/41-3/5429-1388-10-12-15-07-07.html

/ 2 نظر / 24 بازدید
مسعود سوری

سلام اگر نبود حمایت های هاشمی فکر می کردید که موسوی انقدر جرات داشت مقابل رهبری نظام ومردم بایستد به پشتوانه ی هاشمی است که اینقدر جولان می دهند